אינסטלטורים

רטיבות

זה מתחיל בדרך כלל מאיזה כתם קטנטן על התקרה או על הקיר, ממנו אנחנו נוהגים להתעלם, בתקווה שהוא יעלם בדיוק כמו שהוא הופיע. אלא שהכתם מסרב להעלם, גודל לאיטו, מתפשט, הופך לכתם גדול, מכוער, ירוק, לח באופן תמידי,  לא פעם עם ריח רע ומוביל לריקבון, ולאורך זמן עלול להוות סכנה ממשית לבריאות.
 
מה שמוביל לכתם היא חדירה של מים בין קירות הדירה או התקרה שלכם,  ולמעט מקרים בהם מדובר בדליפת מים  מהגג לקומה העליונה (עניין שגם בו חובה לטפל בדחיפות) - על פי רוב הסיבה לאותו כתם מטריד היא נזילה מהצנרת שלכם, או של השכנים שלכם.
 
אם לא מטפלים בהם במהירות, הכתמים  לא רק יתפשטו ויתכערו, אלא עשויים להוביל להצטברות גידולים ולהפרשות חומרים העלולים לפגוע בבריאות, מעבר ללחות עצמה שאינה בריאה, והסכנה שהרטיבות עלולה לפגום ביציבות המבנה.
 
וכמובן- בל נשכח גם את המחיר המיידי - עלות המים. נזילה מובילה באופן ישיר לחשבון מים גבוה ומנופח, שעלול לגדול יותר ויותר, באם הנזילה הופכת משמעותית יותר. 
 
הסיבות לנסילה יכולות להיות רבות - החל מפגיעה בצנרת בזמן שיפוץ בדירה שלכם או בדירת השכנים, ועד לצינורות ישנים וחלודים, בהם  נפערים חורים מהם פורצים המים.
 
אחד הדרכים הבסיסיות לבדוק את מקור הנזילה, היא לסגור היטב את כל הברזים בבית, כולל אלו של מכונת הכביסה, המדיח ואף אלו של האסלה - ולבדוק אם שעון המים ממשיך לרוץ. במידה וכן - ברור שקיימת נזילה אצלנו בבית, ורצוי להזמין אינסטלטור במהירות האפשרית.
במידה והשעון נעצר - עדיין ייתכן שמדובר בנזילה שהולכת ומתפשטת מאחורי הקיר או התקרה שלכם. במקרה כזה כדאי לבקש מהשכנים לבצע את אותה הבדיקה - בכדי לראות האם אפשר לזהות את מקור הנזילה.
 
 
בכל מקרה, לא כדאי להזניח נזילה, ולתקוף את הבעיה כשהכתם רק מתחיל להתפתח. הדבר עשוי לחסוך לא רק נזקים לדירה ולבריאותכם - אלא עשוי למנוע מצב בו צינור חלוד קורס לחלוטין וההצפה הופכת למשמעותית יותר, מזיקה יותר, וקשה יותר לטיפול.
 
מומלץ להזמין אינסטלטור המצוייד במיכשור מתקדם הנותן שיקוף לקיר או לאיתור נזילות, כיוון שלעיתים המים יוצאים מנוקדה מרוחקת ממקום הפיצוץ. הקפידו לבקש מהאינסטלטור לא רק לתקן את הדליפה הנקודתית אותה הוא מצא, אלא לבדוק את עמידות המערכת ולבצע פעולות מנע בכדי שלא נתקל תוך זמן קצר בנזילות חדשות מאותו איזור.