אינסטלטורים

פתיחת סתימה

פתיחת סתימה
פתיחת סתימות היא נושא מאוד רחב ומתפרס על אמצעי אינסטלציה רבים, החל מביוב וכיורים ועד לצנרת ואסלות.

סתימה נוצרת כאשר צנרת מסוימת אינה יכולה להזרים מים אל הכיוון הרצוי, ומים נוספים אשר מגיעים אליה משאר חלקי הבית כמו כיורים, אמבטיות, שירותים וכולי, גורמים להצפת המים כלפי מעלה.

באופן כללי הסיבות לסתימות הן בדרך כלל בגלל השלכה של עצמים גדולים, או עצמים שנוטים לספוג כמויות גדולות של מים, כמו מגבונים לחים, בדים, טמפונים, עצמים קשים וכולי. אך הרבה פעמים סתימה בכיור המטבח, בכיור חדר האמבטיה, באסלה או במקלחת נובעים כתוצאה מהצטברות שומנים, או חומרים אחרים בצנרת, כמו שיער או כל חומר אחר שאינו מתכלה במים. פעמים רבות הסתימה נובעת ממקורות אחרים בבניין כמו מהשכנים, שכן מערכות הצנרת מפוצלות ומשותפות. כמו כן, יש להעריך את "גילו" של מערך הצינורות כיוון שבעבר המערכות היו יותר חלשות ונוטות יותר להיסתם.

במקרה של סתימה יש לעשות הערכה של סוג הסתימה וממה היא נובעת על מנת לתת את המענה והפתרון הנכון והיעיל ביותר. יש לבדוק האם הסתימה היא נקודתית, או שמקורה הוא בקו ראשי ומרוחק. האם הבעיה היא במערכת הצינורות שלי או של שכניי? ישנן שיטות רבות לפתיחת סתימות וכמובן יש לבדוק כל מקרה לגופו. ישנן שיטות פיזיות של השחלת צינורות קפיץ וגירוד דפנות הצנרת ויש שיטות כימיות של שפיכת תמיסות אל הצנרת על מנת לפתוח ולשחרר את ההצטברות.
    
כשאנו מגלים סתימה בבית, אם זה בכיור או באסלה, ראשית אנו צריכים לוודא האם הבעיה נמצאת עמוק בצנרת או שמא בחלקים הקרובים אל פתח הניקוז. ניתן לבדוק זאת באמצעות שימוש בפומפה ולאחר מכן בבדיקת הסיפון. השימוש בפומפה יכול לתת תשובה מהירה אם הסתימה היא בפתח הניקוז או עמוק בצנרת.  לאחר מכן אפשר לפרק את הסיפון ולראות אם הצטברו שם חומרים או עצמים הגורמים למים לעלות ולא לזרום מטה אל הצינור.

מור אינסטלציה יקשרו אתכם לאינסטלטור מומחה שיגיע לטפל בבעיית הסתימה ויבצע את מהלכים אלו וינסה לאבחן ולבדוק האם קיימת כאן בעיה עמוקה יותר הנובעת ממצב הצנרת, או שהיא נובעת דווקא מהשכנים או מהסביבה.