אינסטלטורים

חדר האמבטיה וחשיבות החלפת צנרת

שיפוץ חדר אמבטיה
אין ספק כי חלל האמבטיה הוא בין החללים החשובים ביותר בבית. אנו עושים בו שימוש על בסיס יומיומי וכמה פעמים ביום. והיה והחלטתם לשפץ את חדר האמבטיה, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: שיפוץ כללי ושיפוץ נקודתי.

בחדר האמבטיה כמה וכמה אלמנטים שונים. למשל, חיפויי קירות, כלים סניטריים, ריצוף וכמובן צנרת. והיה והחלטתם להחליף צנרת בחדר האמבטיה, חשוב לא רק לבחור איש מקצוע מנוסה אלא גם צנרת איכותית העשויה ממיטב חומרי הגלם על מנת שתשרת אתכם למשך שנים מרובות.

החלפת צנרת
הצנרת היא אלמנט בלתי נפרד מחדר האמבטיה וחשוב שהיא תהיה איכותית ושירכיב אותה בעל מקצוע עתיר ניסיון בתחום. בחירת הצנרת לאמבטיה היא איננה עניין של מה בכך, כל צנרת בבית ולא משנה באיזה חלל היא נמצאת מצריכה תחזוקה וטיפול, ולעיתים אף תיקונים שונים. עם הזמן הצנרת מתבלה ואיננה ממלאת אחר יעודה וזהו הזמן להחליפה.

מתי חייבים להחליף צנרת באמבטיה?
ישנם כמה מקרים המצריכים החלפת צנרת באמבטיה. למשל כאשר היא התפוצצה, כאשר היא עברה הליך של שחיקה ובלאי וגם כאשר מחליטים לשפץ את האמבטיה ולחדש את פניה. על מנת להחליף את הצנרת יש לבחור איש מקצוע מומחה בתחומו. אין זה די להחליפה, יש להתייחס לעוד היבטים שונים הכרוכים בעבודה.

כיצד בוחרים את הצנרת?
בחירת הצנרת לחדר האמבטיה תלויה בפרמטרים שונים. לעיתים מתקינים צנרות בבתים שזה עתה נבנים, ובמקרים אחרים עושים זאת כאשר משפצים את חדר האמבטיה. איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון, ידע לבחור את הצנרת הנכונה על פי תוכניות הבנייה של החדר. יש לבחור צנרת איכותית שתשמש את בני הבית לזמן ממושך ויש להתקינה על הצד הטוב ביותר על מנת שתמלא אחר יעודה ובכדי למנוע תקלות. כיום נהוג לבחור בצנרות עשויות אלומיניום, כיוון שהן נחשבות לעמידות במיוחד. צנרות עשויות מפלסטיק, גם להן יתרון בכך שאינן צוברות אבנית. ככלל, הצנרות של היום הן עמידות בפני קורוזיה, במיוחד אלה העשויות מפלסטיק בשילוב עם אלומיניום.

האם חייבים לשבור קירות?
בהחלט לא. לא תמיד מתעורר הצורך לשבור קירות ולהוציא את הצנרת הקיימת. לעיתים ניתן להשאיר את הצינורות במקומם, לנתקם מהברז הראשי ולאחר מכן להתקין צנרת חדשה בנוסף לזו הישנה שכבר לא נעשה בה שימוש.

ניתן לקרוא עוד בתחום במאמר נוסף לחץ כאן.